برنامه سکالرشیپ

اعطای بورسیه تحصیلي به استادان مکاتب یکی از برنامه های موسسه آموزشی ستاره درخشان افغانستان می باشد که به اساس تفاهم نامه این موسسه

 

برنامه سکالرشیب

 

اعطای بورسیه تحصیلي به استادان مکاتب یکی از برنامه های موسسه آموزشی ستاره درخشان افغانستان  می باشد که به اساس تفاهم نامه این موسسه با وزارت محترم معارف، معلمین رسمی و برحال که دارای سند بکلوریا و فوق بکوریا می باشند، از طریق بورسیه تحصیلي به پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی برای تکمیل دوره لیسانس معرفی می شوند. هدف اساسی این برنامه ارتقای ظرفیت تحصیلی معلمین میباشد تا آنها را با معیار های جدید آموزشی و تدریسی آشنا ساخته و بتوانند با روش ها و میتود های ستندرد و معیاری تدریس نمایند.

 

این پروگرام که در ولایات کابل وکاپیسا تطبیق میگردد، برای 135  تناز استادان ولایات متذکره زمینه تحصیلات عالی را فراهم نموده است. در سال جاری به تعداد 30  تن از ولایت کاپیسا و به تعداد 105 تن از معلمین در ولایت کابل از طریق بورسیه به مؤسسه تحصیلات عالی ادراک و پوهنتون خصوصی مریم به رشته های مختلف پوهنځی تعلیم و تربیه  معرفی  گردیده اند. از جمله 105 بورسیه که مربوط به ولایت کابل میباشد، 63 تن معلم از ولسوالی پغمان، 10 تن معلم از ولسوالی شکردره، 25 تن معلم از ولسوالی استالف و 5 تن معلم از ولسوالی چهار آسیاب در سال 1389به پوهنتون ها و موسسات تحصیلی خصوصی معرفی شدند.  

 

قابل ذکر است که این بورسیه ها الی ختم دوره تحصیلی به سویه لیسانس ادامه داشته و فیس آن طبق تفاهمنامه این موسسه با پوهنتون های خصوصي پردخت میګردد.

 

درباره موسسه

موسسه آموزشی ستاره درخشان افغانستان منحیث یک نهاد غیر انتفاعی، غیر دولتی و غیرسیاسی، دارنده جواز شماره ۴۳۸۸ مورخ ۱۱ / ۹ / ۱۳۹۶ از وزارت محترم اقتصاد میباشد. این نهاد به منظور بلند بردن سطح تعلیم و تریبه، حرفه و امرار معیشت زنان افغان ایجاد گردیده است.


ادامه مطلب
  •   خانه نمبر 328، سرک 6 قلعه فتح الله، کابل، افغانستان
  •   055 902 790 (0) 93+
  • info@sseoa.af